gdanska platforma edukacyjna

Coca cola cup 2015 - DZIEWCZYNY W FINALE WOJEWÓDZKIM!!!

11 maja nasze piłkarki uczestniczyły w rozgrywkach II rundy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej - Coca cola cup 2015, które odbyły się na stadionie w Pszczółkach.

W zawodach walczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, Publiczne Gimnazjum w Pszczółkach, Zespół Kształcenia i Wychowania w Rudnie, Publiczne Gimnazjum "Przyjaźń". Po zaciętych meczach, nasza drużyna zajęła I miejsce, co zapewniło jej awans w rozgrywkach wojewódzkich. To ogromny sukces zespołu, gdyż jest to pierwsza drużyna z Gimnazjum nr 2, która będzie uczestnikiem finału wojewódzkiego. Do tej pory, a gramy w Coca coli już kilka lat, zarówno chłopcy, jak dziewczyny, kończyli rozgrywki na II rundzie lokalnej. Nasze "Złotka" potwierdziły więc swoje mistrzostwo.

Finał wojewódzki turnieju Coca cola cup 2015 w pomorskim, odbędzie się 14 czerwca na stadionie Lechii przy ulicy Traugutta w Gdańsku. Już dzisiaj zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich sympatyków piłki nożnej do kibicowania naszej drużynie.

Dziewczętom gratulujemy i życzymy awansu do Finału Krajowego!!!

Wiktoria Pettka 3 d
Wiktoria Pupek 3 e
Agnieszka Gałęzowska 3 e
Klaudia Benke 3 e
Katarzyna Halman 3 e
Julia Urbaniak 3 a
Karina Sidorowicz 2 a
Sara Kuśmierczyk 1 c
Marta Łastowska 1 c

Opiekun zespołu: p. Ewa Wódkiewicz

NASZE PIŁKARKI MISTRZYNIAMI GDAŃSKA !!!

Nasze piłkarki zakończyły zmagania w ramach Mistrzostw Gdańska w Piłce Nożnej Dziewcząt. 6 maja 2015 r., na boisku Gimnazjum nr 16 w Gdańsku odbył się finał, w którym uczestniczyły cztery zespoły: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 3, Gimnazjum nr 16 i Gimnazjum nr 33.

Mecze wszystkich drużyn były zacięte, ale nasza drużyna okazała się najlepsza - dziewczyny nie dały sobie wbić ani jednej bramki. Z Gimnazjum nr 33 wygrały 7 : 0, z Gimnazjum nr 3 - 1 : 0,a z Gimnazjum nr 16 - 1 : 0. Drugie miejsce w Mistrzostwach zajęło Gimnazjum nr 3, a trzecie Gimnazjum nr 16.

Do tej pory dziewczyny zajmowały miejsca: trzecie (2013r.) i drugie (2014r.), a więc powoli pięły się w górę. W tym roku zdobyły zasłużone Mistrzostwo Gdańska.

Cała społeczność szkolna składa naszym Złotkom serdeczne gratulacje!!!

Wiktoria Pettka 3 d
Wiktoria Pupek 3 e
Agnieszka Gałęzowska 3 e
Klaudia Benke 3 e
Katarzyna Halman 3 e
Julia Urbaniak 3 a
Karina Sidorowicz 2 a
Sara Kuśmierczyk 1 c
Marta Łastowska 1 c
Aleksandra Goleniewska 2 a

Opiekun zespołu: p.Ewa Wódkiewicz

Coca cola cup 2015

4 maja 2015 r. nasi piłkarze uczestniczyli w rozgrywkach II rundy Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej - Coca cola cup 2015, które odbyły się na boiskach Checzy w Gdyni.

W zawodach walczyły 4 zespoły: Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, Gimnazjum nr 1 w Rumi, Gimnazjum nr 16 w Gdyni i Zespół Szkół Sportowych z Gdyni. Po zaciętych meczach nasza drużyna zajęła II miejsce, co niestety nie zapewniło im awansu do rozgrywek wojewódzkich. W pierwszej rundzie rozgrywek lokalnych, które odbyły się pod koniec kwietnia w Żukowie, chłopcy również zajęli II miejsce.

Piotr Skierka 3 e
Sebastian Przewodowski 3 e
Benedykt Borowski 3 b
Piotr Laska 3 c
Łukasz Brzeski 2 a
Radosław Czechowski 2 d
Michał Wróbel 2 b
Dorian Cybulski 1 d
Adrian Stryganek 1 b

Opiekun zespołu: p.Ewa Wódkiewicz

Gratulujemy!

„Wiwat Maj, Trzeci Maj”

Dnia 30.04.15r. uczniowie wszystkich klas w poczuciu dumy narodowej uczestniczyli w uroczystości na cześć Konstytucji Trzeciego Maja.

Porządek spotkania zawierał część oficjalną, która wprowadziła zebranych na sali gimnastycznej w patriotyczny nastrój oraz część artystyczną. W tej części uzdolnieni uczniowie z klas III A i III D mieli okazję wykazać swój talent artystyczny, inscenizując w sposób humorystyczny cele i założenia Konstytucji uchwalonej w 1791r. Przedstawienie było ripostą na obejrzany wcześniej krótki film, w którym polskim uczniom zabrakło wiedzy historycznej dotyczącej zbliżającego się święta. Apel uświetnił występ chóru szkolnego.

Wrażenia uczniów:
„Apel wywarł na mnie niesamowite wrażenie. Znakomita gra aktorów pomogła mi więcej zapamiętać” Ola, kl. IIIb
„Każdy aspekt przedstawienia prezentował bardzo wysoki poziom, a aktorzy i chór zaprezentowali się z jak najlepszej strony” Kacper, kl.IIIb
„Uroczystość okazała się potrzebna, a występ chóru był profesjonalny i zapada w pamięć” Wajda, kl.IIIb

AKCJA HUMANITARNA NA RZECZ EDUKACJI DZIECI I MŁODZIEŻY W AFRYCE

Od stycznia do kwietnia 2015 r. zorganizowano w naszej szkole zbiórkę niepotrzebnych telefonów komórkowych. A wszystko po to, by pomóc młodzieży w Afryce.

Odzyskane części z telefonów zostaną przeznaczone na kształcenie dzieci i młodzieży, gdzie nauka jest płatna, a warunki panujące w szkole trudne. Dzięki materiałom PAH (Polskiej Akcji Humanitarnej) nasza młodzież mogła wniknąć w sytuację edukacyjną w Afryce, obejrzeć film dokumentalny i podjąć dyskusję na ów temat podczas lekcji religii. Zebrano 27 telefonów. Do akcji włączyli się również nauczyciele.

Koordynator akcji na terenie szkoły: pani Anna Bogusławska.

Centrum Hewelianum

Rok Jana Heweliusza

Olimpiada wiedzy o Gdańsku

Program Edukacji Morskiej

Realschule Bad Marienberg

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości 50 lecia szkoły - 36 lat dziedzictwa Szkoły Podstawowej nr 68, 14 lat Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, która odbyła się 27 września 2013 r.

Informacja dotycząca uroczystości znajduje się na naszej stronie www, a także na stronie internetowej naszego miasta ... polecamy
Pisali o nas:
www.gdansk.pl