gdanska platforma edukacyjna

Komunikat!!!

Dnia 18.09.2014 r. (czwartek) o godz. 17.00 w naszej szkole odbędą się zebrania z rodzicami, na które serdecznie zapraszamy rodziców oraz prawnych opiekunów.

Dni Nauki w Centrum Hewelianum

11.09.2014 r. uczniowie klasy 2d i 3b wzięli udział w Dniach Nauki zorganizowanych przez Centrum Hewelianum w Gdańsku.

Stypendyści Fahrenheita, studiujący na prestiżowych uczelniach europejskich, podzieli się z młodzieżą gimnazjalną swoją wiedzą i pasjami naukowymi. Studenci pragnęli zainteresować młodszych kolegów m.in. biomimetyką. Tłumaczyli, w jaki sposób wykorzystywana jest matematyka w łaziku przebywającym na Marsie oraz jaką rolę odgrywa robotyka - nie tylko na Ziemi.
Uczniowie naszego gimnazjum byli zachwyceni ambitnym programem warsztatów. Wyrazili chęć i potrzebę częstszego udziału w tego typu zajęciach edukacyjnych.

Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska

6 września 2014 roku odbył się Dzień Otwarty Rady Miasta Gdańska. Uczniowie naszego gimnazjum: Barbara Bogdan, Michał Flisikowski, Weronika Kuczyńska i Myrosław Stebnyckyj pod opieką pani Marzeny Kruczek i pani Jadwigi Wilczewskiej odwiedzili historyczny budynek Nowego Ratusza przy ulicy Wały Jagiellońskie 1.

Młodzież została oprowadzona po siedzibie Rady przez panią Marzenę Kruczek. Podczas zwiedzania uczniowie mieli okazję porozmawiać z przewodniczącym Rady Miasta Gdańska, panem Bogdanem Oleszkiem. Następnie wszyscy udali się na plac koło Ratusza, gdzie odbywały się imprezy towarzyszące. Można było porozmawiać z funkcjonariuszami Straży Granicznej, Policji, Straży Miejskiej i Straży Pożarnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się: zawody w poławianiu bursztynu, oglądaniu robota pirotechnicznego, kombinezonu antywybuchowego EOD 9A, zwiedzaniu "SCHENGEN-BUS"(pojazdu wykorzystywanego w kontroli granicznej). Wysłuchaliśmy koncertów zespołów muzycznych i wokalnych oraz orkiestry Straży Granicznej. Była to dla nas interesująca lekcja wiedzy o społeczeństwie, kształtująca postawę obywatelską przed zbliżającymi się wyborami samorządowymi.

Żegnajcie wakacje, witaj szkoło! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

1 września w Gimnazjum nr 2 im. Jana Heweliusza w Gdańsku rozpoczął się nowy rok szkolny. Po mszy świętej, która odbyła się w kościele pw. Chrystusa Króla, uczniowie pod opieką nauczycieli udali się do budynku szkolnego.

O godzinie 9.00 Pani Dyrektor Małgorzata Perzyna, w oficjalnym przemówieniu, gorąco powitała całą społeczność szkolną. Wszystkim życzyła wielu sukcesów i radości płynącej z nauki.
Następnie przekazała swoje obowiązki służbowe na rok szkolny 2014/2015 Pani Katarzynie Wilczyńskiej, która od roku 2012/2013 pełniła funkcję wicedyrektora placówki. Dyrektor Małgorzata Perzyna przebywać będzie na rocznym urlopie dla poratowania zdrowia.
Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy 3b i 3e pod kierunkiem p. Eweliny Żdanowicz oraz p. Jadwigi Wilczewskiej.
Wszystkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce oraz radości z codziennego przebywania w naszym gimnazjum. Rodziców zapraszamy do współpracy i aktywnego udziału w życiu placówki.

Centrum Hewelianum

Rok Jana Heweliusza

Olimpiada wiedzy o Gdańsku

Program Edukacji Morskiej

Realschule Bad Marienberg

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości 50 lecia szkoły - 36 lat dziedzictwa Szkoły Podstawowej nr 68, 14 lat Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, która odbyła się 27 września 2013 r.

Informacja dotycząca uroczystości znajduje się na naszej stronie www, a także na stronie internetowej naszego miasta ... polecamy
Pisali o nas:
www.gdansk.pl