gdanska platforma edukacyjna

SPOTKANIE Z ASTRONOMIĄ

9.10.2014 r. uczniowie klas pierwszych oraz drugich wzięli udział w "Spotkaniu z Astronomią", które odbyło się w Multikinie. Spotkanie to było autorskim wykładem pana Aleksandra Trębacza.

Uczniowie dowiedzieli się bardzo wiele o początkach astronomii, m.in. o pierwszych teleskopach oraz zdjęciach nieba otrzymanych z tych teleskopów. Dowiedzieli się również, ile energii produkuje gwiazda i jak wielki jest wszechświat. Z wielkim zainteresowaniem obejrzeli zdjęcia całkowitego zaćmienia Słońca, które miało miejsce w Meksyku. Koordynatorem wyjścia była pani Ewelina Żdanowicz - nauczycielka matematyki i fizyki.

Jesienna zaduma nad grobami poległych

Jesień skłania do refleksji i zadumy nad przemijaniem i losem ludzkim. W jej atmosferę wpisała się uroczystość upamiętniająca 75. rocznicę rozstrzelania Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku.

75 lat temu, w oparciu o wyroki władz hitlerowskich, które uznano później za zbrodnię sądowa, rozstrzelano 38 pozostałych wówczas przy życiu obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku. Dziś, w rocznicę tamtych wydarzeń, na cmentarzu Ofiar Hitleryzmu na gdańskiej Zaspie odbyły się uroczystości poświęcone tragicznie zmarłym 5 października 1939 roku bohaterskim Polakom. Na miejscu uroczystości zebrali się licznie przybyli gdańszczanie, w tym przedstawiciele oficjalnych władz, wielu stowarzyszeń oraz szkół gdańskich. Naszą szkołę reprezentowali przedstawiciele klas 2a i 2b pod opieką pani Karoliny Biesek i pani Anny Baranowskiej. Po uroczystym odegraniu hymnu państwowego i powitaniu przybyłych osób, przemawiali kolejno przedstawiciele oficjalnych władz, w tym Prezydent Miasta Gdańska Paweł Adamowicz. Wszyscy obecni odmówili krótką modlitwę za zmarłych. Po złożeniu wieńców i odegraniu Pieśni Reprezentacyjnej Wojska Polskiego, uczestnicy uroczystości w zadumie i podniosłym nastroju rozeszli się do domów.

Centrum Hewelianum

Rok Jana Heweliusza

Olimpiada wiedzy o Gdańsku

Program Edukacji Morskiej

Realschule Bad Marienberg

Zapraszamy do obejrzenia filmu z uroczystości 50 lecia szkoły - 36 lat dziedzictwa Szkoły Podstawowej nr 68, 14 lat Gimnazjum nr 2 w Gdańsku, która odbyła się 27 września 2013 r.

Informacja dotycząca uroczystości znajduje się na naszej stronie www, a także na stronie internetowej naszego miasta ... polecamy
Pisali o nas:
www.gdansk.pl